Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik wygrali w Tarnobrzegu i zapewnili sobie utrzymanie w II lidze!

2017-05-27, Autor:

W przedostatniej kolejce tego sezonu rybniccy piłkarze pokonali na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 4:2. Zwycięstwo to dało im utrzymanie w II lidze!

Po porażce rybniczan w Stalowej Woli w oczy zaglądało im widmo spadku. Pomimo minimalnej przewagi nad strefą spadkową nadal nie byli oni pewni udziału w drugoligowych rozgrywkach. Wątpliwości te podopieczni Piotra Piekarczyka rozwiali w przedostatniej kolejce, wygrywając z faworyzowaną Siarką aż 4:2.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia zawodników ROW-u. Już w 3. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce umieścił Sebastian Musiolik. Nie spowodowało to jednak zachowawczej gry rybniczan. W 24. minucie wyszli oni na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Pawła Jaroszewskiego, który mocnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy.

Siarka jednak nie zamierzała składać broni. Bramkę kontaktową w 37. minucie zdobył Marcin Stefanik, ale jeszcze przed przerwą gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Mariusz Muszalik.

Na drugą połowę ROW wychodził z dwubramkową zaliczką. Nie wystarczało to jednak rybniczanom, którzy nadal dążyli do powiększania przewagi i co najważniejsze z pozytywnym skutkiem. W 56. minucie po dobrym wybiciu rybnickiego bramkarza piłka dotarła do Musiolika, który nie dał szans tarnobrzeskiemu golkiperowi. Po niedokładnym zagraniu Kacpra Rosy w 84. minucie wynik na 4:2 ustalił Daniel Koczon.

Siarka Tarnobrzeg - ROW 1964 Rybnik 2:4 (1:3)

0:1 - Sebastian Musiolik (3), 0:2 - Paweł Jaroszewski (24), 1:2 - Marcin Stefanik (37), 1:3 - Mariusz Muszalik (44), 1:4 - Sebastian Musiolik (55), 2:4 - Daniel Koczon (83)

Siarka: Karol Dybowski - Bartosz Waleńcik (69' Tomasz Przewoźnik), Radosław Sylwestrzak, Dawid Witkowski (46' Michał Żebrakowski) - Jan Grzesik, Marcin Stefanik, Mateusz Czyżycki (67'  Grzegorz Płatek), Daniel Koczon, Hubert Tomalski, Michał Dawidowicz - Krzysztof Ropski (55' Konrad Zaradny)

ROW 1964: Kacper Rosa - Jan Janik, Dawid Bober, Szymon Jary, Dawid Gojny - Dominik Budzik (90' Krzysztof Koch), Kamil Spratek, Mariusz Muszalik (90' Dawid Drozdowski), Sebastian Musiolik (77' Sebastian Siwek), Paweł Jaroszewski (64' Damian Koleczko) - Przemysław Brychlik