Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim: lekkoatleta z Rybnika z trzema medalami

2015-07-10, Autor:
Podczas mistrzostw Polski w biathlonie letnim dwa złote i jeden srebrny medal wywalczył rybniczanin Dawid Malina (KS Ryfama Rybnik), który na co dzień uprawia lekkoatletykę.

Crossowa odmiana biathlonu letniego sprawia, że do gry o najwyższe cele włączają się ci zawodnicy, którzy na co dzień uprawiają lekkoatletykę. Tak było również w tym roku w Kirach, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. 24-letni Dawid Mailna (KS Ryfama Rybnik) blisko złotego medalu był już przed rokiem w Czarnym Borze. Wtedy w biegu indywidualnym spudłował ośmiokrotnie i zajął drugie miejsce. Teraz strzelał dużo lepiej. Pomylił się jedynie cztery razy i po pokonaniu 7-kilometrowej trasy z wynikiem 30:44,2 został mistrzem Polski, zostawiając za swoimi plecami kadrowiczów Grzegorza Guzika (BLKS Żywiec, wynik 31:00,2) i Krzysztofa Pływaczyka (BKS WP Kościelisko, wynik 31:28,7). Obaj zaliczyli na strzelnicy po trzy pudła. Szósty był kolega klubowy Maliny, Marcin Ciepłak (wynik 32:41,7).

Malina tryumfował również na trasie sprintu. Dystans 4 kilometrów pokonał w zdecydowanie najszybszym tempie (czas 15:09,1) i mimo dwóch karnych rund wygrał z 36 sekundami przewagi nad bezbłędnie strzelającym Tomaszem Ziębą (czas 15:45,0). Trzeci był Guzik (czas 15:51,5), a na piątym miejscu dobiegł Ciepłak (czas 16:18,9).

W ostatnim swoim starcie w mistrzostwach Polski, czyli biegu masowym, Malina musiał zadowolić się srebrnym medalem. Tym razem lepszy od niego okazał się Guzik, który zaliczył tylko trzy rundy karne. Lekkoatleta z Rybnika, pomimo świetnego biegu, nie był w stanie dojść rywala. Na przeszkodzie stanęło aż dziewięć rund karnych. Guzik wygrał z przewagą 30 sekund. Trzeci był Pływaczyk.

Wśród kobiet trzykrotnie tryumfowała Monika Hojnisz.

Warto dodać, że Malina na tegorocznej liście krajowej w biegu na 10000 metrów z czasem 30.28.55 zajmuje wysokie dziesiąte miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0