Legionovia vs. ROW 1964: dwa gole w ostatnich minutach. Znowu trafił Sebastian Siwek

2016-10-22, Autor:

W meczu 14. kolejki rozgrywek o mistrzostwo 2. ligi spotkały się ze sobą drużyny znajdujące się w okolicach przeciwnych biegunów tabeli. Czwarta Legionovia podejmowała znajdujący się w strefie spadkowej ROW Rybnik.

Początek meczu nie zapowiadał porywającego widowiska, obie drużyny grały ostrożnie, żadna z nich nie rzucała większych sił do ataku. Jednak z czasem to gospodarze zaczęli dochodzić do głosu. Zawodnicy Legionovii stwarzali sobie lepsze sytuacje głównie przez lepsze ustawianie się na boisku. Potrafili zgubić obronę rybniczan i posłać piłkę w pole karne, gdzie na szczęście dla rybniczan napastnicy nie potrafili tego wykorzystać.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze ROW-u, którzy zaczęli dochodzić do sytuacji bramkowych. W 60. minucie bliski gola był Gabriel Nowak, który dostał piłkę z prawej strony i po jego strzale piłka minimalnie minęła słupek. 10 minut później po dośrodkowaniu w pole karne rybniczan pięknie uderzył Marcin Wodecki, ale na posterunku był niezawodny do tej pory Daniel Kajzer.

W 86. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Przez obronę ROW-u przedarł się Patryk Koziara i płaskim strzałem pokonał Kajzera. Kilka minut później było już 1:1. W polu karnym został sfaulowany Damian Koleczko. Rzut karny wykorzystał Sebastian Siwek, dla którego to trzeci gol w dwóch ostatnich meczach.

W doliczonym czasie gry rybniczanie wyszli z kontrą, ale w tylko dla nich wiadomy sposób nie skończyło się to bramką. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i podopieczni trenera Piotra Piekarczyka wywieźli z Legionowa cenny punkt.

W następnej kolejce na stadion przy ul. Gliwickiej zawita Stal Stalowa Wola. Mecz odbędzie się w piątek 28 października o godzinie 18:00.

Legionovia Legionowo - ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:0)

1:0 - Patryk Koziara (86), 1:1 - Sebastian Siwek (89 – rzut karny)

Legionovia: Madejski, Grzelak, Krotofil, Dzięcioł, Kutarba, Koziara, Jovanovic (72’ Ciach), Wodecki, Wójcik, Płonka, Garyga (72’ Madeński)

ROW: Kajzer, Gojny, Balul, Bober, Jaroszewski, Jary, Slisz (74’ Koleczko), Nowak, Koch (62’ Dzierbicki), Siwek, Spratek (67’ Gładkowski)