czwartek, 4 grudnia 2008      Barbary, Bernarda, Krystiana
    login :     hasło :
    zarejestruj się        przypomnij hasło
WIADOMOŚCI    |    KULTURA I ROZRYWKA    |    SPORT I REKREACJA    |    EDUKACJA    |    BIZNES    |    FOTOGALERIA
Jesteś tu :   Kultura i rozrywka
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij
Pierwszy klaps
21 lipca 2005
Rozpoczęła się kolejna produkcja rybnickiego Klubu Filmu Niezależnego. Razem z ekipą filmową zjechaliśmy na 390 metr kopalni Chwałowice, aby przyjrzeć się ich pracy.

       Najnowsze dzieło rybnickich filmowców będzie nosić tytuł „Msza”. Autorem scenariusza oraz reżyserem jest Eugeniusz Kluczniok. Zdjęciami i montażem zajmuje się Mirosław Ropiak. Obaj spotkali się już na planie filmu „Jak przed wojną”, który podobnie jak „Msza”, porusza trudną sytuację polskiego górnictwa.

      
W „Mszy” spotykamy górników, którzy przy kuflu piwa wspominają lata spędzone na kopalni. Zobaczymy zabawne, jak również tragiczne wydarzenia z ich górniczego życia. W filmie zagrają m.in. Grzegorz Stasiak („Jak przed wojną”, „Angelus”), Lucjan Czerny („Grzeszny żywot Franciszka Buły”, twórca radia TOP), Piotr Scholz (radio Vanessa), Czesław Żemła (kabaret „Trzy ofiary drogi do Europy”), Eugeniusz Loska (kapela BAR), Piotr Mitko („Jak przed wojną”), Grzegorz Stochmal („Rondnik”), Marian Mielczarek oraz gościnnie Bartosz Anioł i Adam Doliba.

      
Zdjęcia trwać będą do połowy września. Tak długi czas spowodowany jest tym, że aktorzy mieszkają w różnych miastach i trudno znaleźć im wspólne terminy. Trzeba również zauważyć, że wszyscy grają w filmie za darmo, podobnie jak w poprzednich produkcjach KFN. Słowa uznania dla aktorów, którzy nie oczekują zapłaty i znajdują czas dla filmów amatorskich. Przykładem może być Grzegorz Stasiak, który przed 4:00 rano wyjechał z Rudy Śląskiej, aby o 5:30 być na planie filmowym w Chwałowicach.

      
Premierę filmu zaplanowano na początek października podczas czwartych Rybnickich Prezentacji Filmu Niezależnego w Domu Kultury Chwałowice.


Text: Adam Doliba
Foto: Bartosz Anioł (http://www.L3gna.prv.pl)

Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij


Znalazłeś błąd w artykule ? Poinformuj nas o nim.
Zgłoś błąd
 
Twój email:
Nadawca:
Treść zgłoszenia:
 
 
Wyślij
Całkowicie darmowy newsletter z przeglądem wydarzeń tygodnia w Rybniku
komentarzy: 0 | Dodaj komentarz Ocena : 0.00 |
Dodaj ocenę :
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5

KALENDARZ IMPREZ
DZISIAJ W RYBNIKU
 
Alert Rybnik.com.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz informację z pierwszej ręki, zdjęcia lub film? Napisz do nas !
 
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE WIADOMOŚCI
NAJWYŻEJ OCENIANE WIADOMOŚCI
KONKURSY
KULTURA I ROZRYWKA
PATRONATY
© 2008 copyright - 44-200 Rybnik, Rynek 11, tel. (32) 42 37 551, fax. (32) 42 37 559, email: redakcja@rybnik.com.pl    |    redakcja    |    realizacja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie
Współpraca :
pogoda w Rybniku
1°c