Judo: całe podium MP Weteranów dla Kejza Team

2016-12-14, Autor:

Weterani klubu Kejza Team Rybnik zakończyli sezon startowy 2016 udziałem w XVI Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters, które odbyły się w Sobótce koło Wrocławia. Rybniccy weterani zgarnęli komplet medali z każdego kruszcu – złoty, srebrny i brązowy.

W kategorii M1 (wiek od 30 do 34 lat) w wadze do 90 kg zwyciężył Mariusz Walendzewicz (nauczyciel w Technikum Informatycznym), który w finale po zażartej walce pokonał swojego stałego rywala, ustalając tym samym stan ich bezpośrednich pojedynków na 5:2.

W kategorii M4 (45-49 lat) w wadze do 73 kg Krzysztof Czupryna (fizjoterapeuta, nauczyciel akademicki) zdobył srebrny medal. Ostatecznie po pięciu pojedynkach uległ w finale zawodnikowi z Ukrainy, z którym tego dnia stoczył zwycięski pojedynek w eliminacjach.

W tej samej kategorii wiekowej w wadze do 66 kg Andrzej Bierza (nadsztygar w kopalni ROW RUCH Rydułtowy) zajął trzecie miejsce. Sukces jest o tyle cenny, że startował on z urazem stawu barkowego.

W turnieju nie brał udziału Maciej Marzec (Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych firmy AlzaCargo) kategoria M2, który na grudniowym, zwycięskim dla niego turnieju w Czechach, doznał urazu kolana.

– Jak widać po wynikach naszych weteranów, judo można trenować i startować w zawodach w każdym wieku. To doskonały przykład dla całej społeczności sportowej, że można łączyć obowiązki rodzinne, pracę zawodową, treningi oraz starty w zawodach. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu w życie całego klubu. Jeśli ma się w swoich szeregach weteranów, to jest najlepsza rekomendacja dla klubu – usłyszeliśmy w Kejza Team Rybnik.

Oceń publikację: + 1 + 55 - 1 - 37