Ju jitsu: dominacja RKJJS w G2

2016-05-17, Autor:
Reprezentanci Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego nie narzekają na brak zajęć w maju.

W dniu 8 maja w Koninie odbyły się zawody Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w Ju Jitsu Ne Waza (BJJ). Zawodnicy Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego pokazali się z bardzo dobrej strony. Kamil Sobaszek wśród juniorów (kat. 46 kg) zdobył złoty medal, natomiast drugi junior Patryk Śleboda (uczeń klasy sportowej o profilu ju jitsu) zdobył w kategorii do 55 kg srebrny medal.

W kategorii seniorów Greta Wilczek (do 70 kg) po dobrych walkach ostatecznie zajęła 3. miejsce, natomiast Ewelina Kaczmarek w tej samej kategorii wagowej zajęła miejsce tuż za podium. W kategorii wagowej do 77 kg Szymon Borowski zajął 2. miejsce. Oliwier Szczygieł w kategorii wagowej do 94 kg miał za przeciwników topowych zawodników BJJ, między innymi mistrza Europy Adama Wardzińskiego. Ostatecznie Szczygieł zajął 4. miejsce. Dzień wcześniej startował w zawodach BJJ zdobywając 3 miejsce w kategori 92,5 kg niebieskie pasy.

Natomiast w dniu 14 maja Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego był organizatorem VII Otwartych Mistrzostw Śląska w Ju Jitsu w kategoriach wiekowych senior i junior, które były jednocześnie Otwartym Turniejem Kwalifikacyjnym w Ju Jitsu. Zawody odbyły się w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku, dzięki współpracy z dyrektorem gimnazjum, w którym RKJJS posiada klasy sportowe o profilu ju jitsu. W imprezie wzięło udział 180 zawodników z 26 klubów. Bardzo dobrze spisał się rybnicki zespół, który w klasyfikacji drużynowej wygrał zarówno w Fighting System, jak i w Ne Waza. Ponadto Paulina Szumska wygrała kategorię Open kobiet w Ne Waza, mając 51 kg i walcząc jako juniorka z dużo cięższymi seniorkami.

2 miejsce FC Fight Bytom

Natomiast 15 maja również w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Nr 2 w Rybniku odbyły się Turniej Kwalifikacyjny Juniorów Młodszych oraz Turniej Dzieci w Ju Jitsu. W zawodach startowało 120 uczestników. RKJJS reprezentował grupa 32 najmłodszych zawodników. - Jestem zadowolony z występu moich zawodników. Walki były naprawdę na wysokim poziomie, a o przegranej decydowały niuanse. Przed nami jeszcze w maju Ogólnopolska Liga Ju Jitsu – powiedział trener, Mariusz Wowra.

Warto dodać, że na początku czerwca Magdalena Albrecht będzie reprezentować Polskę w zawodach Puchary Europy Ju Jitu w Belgii. Zawodniczka rybnickiego klubu jest w ostatnim etapie cyklu przygotowawczego.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 1