IKS Bushido: M. Matras najlepszy w Memoriale Antoniego Aszkiełowicza

2014-04-17, Autor:
Podczas turnieju w Świerznie bardzo dobrze wypadł reprezentant IKS-u Bushido Rybnik, Mateusz Matras.

W Świerznie odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Szermierczy w szabli i szpadzie, będący jednocześnie Memoriałem Antoniego Aszkiełowicza. W jednym dniu rywalizowali szpadziści, a w drugim zawodnicy specjalizujący się w szabli. Wśród nich walczył zawodnik IKS-u Bushido Rybnik - Mateusz Matras, który zwyciężył w kategorii dzieci (rocznik 2003 i młodsi).

W walkach grupowych Mateusz Matras wygrał trzy z czterech walk i został sklasyfikowany był na drugim miejscu, co dało mu doskonałą pozycję wyjściową do walk pucharowych. W drodze do finału pokonał kolejno Konrada Glazneta (8:2) oraz Kamila Sikorskiego (KKSz Konin, 8:4). W walce o zwycięstwo spotkał się z pierwszym po walkach grupowych Kacprem Nowinowskim (KKSz Konin), którego pokonał po jednostronnej walce 8:3.

Zwycięstwo w Świerznie jest kolejnym dobrym wynikiem rybnickich szablistów, trenujących pod okiem trenera Janusza Taranczewskiego. W ostatnim czasie młodzi zawodnicy walczyli m.in. we Wrocławiu podczas XXXVII Międzynarodowego Turnieju Szermierczego Dzieci Challenge Wratislavia (7. miejsce Dawida Kostki, 14. miejsce Olgi Świderek) i Sosnowcu podczas Ogólnopolskiego Pierwszego Kroku Szermierczego (2. miejsce Mateusza Matrasa, 3. miejsce Dawida Kostki, 3. miejsce Olgi Świderek)