II liga siatkówki: TS Volley wiceliderem na święta

2016-12-18, Autor:

TS Volley w ostatnim spotkaniu przed przerwą świąteczną pokonał na wyjeździe Juvenię Głuchołazy 3:0 (25:22, 25:23, 25:22). Wygrana za trzy punkty pozwoliła rybnickiej drużynie utrzymać drugą pozycję w tabeli i powiększyć przewagę nad jej styczniowym rywalem, TKS-em Tychy.

Mimo wyniku 3:0 spotkanie w Głuchołazach nie było łatwe dla rybniczan. Juvenia postawiła trudne warunki i podopieczni trenera Dariusza Luksa musieli się sporo napocić, żeby odnieść zwycięstwo. Wszystkie odsłony miały dosyć wyrównany przebieg. O końcowym sukcesie w pierwszym i drugim secie rozstrzygały dobrze rozegrane przez rybnickich siatkarzy końcówki. W ostatniej partii zbudowali oni kilkupunktową przewagę i mimo drobnych nerwów w końcówce, udało się im rozstrzygnąć cały mecz w trzech setach. Po końcowym gwizdku nagrodę i drobny upominek dla najlepszego zawodnika spotkania od miejscowych władz klubowych odebrał Tomasz Pizuński.

Teraz rybnicką drużynę czeka zasłużony odpoczynek. Kolejne ligowe spotkanie zagrają w przyszłym roku. W sobotę 7 stycznia po ligowe pojadą na derbowy mecz do Jastrzębia. Tydzień później na własnym parkiecie podejmą kolejnego bardzo mocnego rywala w grze o podium – TKS Tychy.

Skład: Konrad Stajer, Michał Dudek, Bartosz Jarzembowicz, Sylwester Piotrowicz, Adam Barteczko, Krystian Lipiec, Tomasz Pizuński, Błażej Podleśny, Michał Szmajduch, Arkadiusz Terlecki, Wojciech Zubko, Sebastian Zimny oraz Damian Pilichowski i Piotr Rutkowski (libero)

14. kolejka:
Juve Głuchołazy - Volley Rybnik 0:3 (23:25, 22:25, 23:25)
MCKiS Jaworzno - AT Żory Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:15, 25:18, 25:15)
MKS Andrychów - TKS Tychy 3:1 (25:20, 22:25, 27:25, 25:23)
AZS Rafako Racibórz - Winner Czechowice-Dziedzice 1:3 (19:25, 25:19, 22:25, 21:25)
AZS Politechnika Opolska - UKS Strzelce Opolskie 1:3 (23:25, 22:25, 25:20, 19:25)
Górnik Radlin - SMS PZPS III Spała 2:3 (35:33, 25:14, 19:25, 22:25, 15:17)