W styczniu i lutym 36 gimnazjalistów (reprezentujących 10 szkół z 5 miejscowości w 4 różnych powiatach) rywalizowało w zakresie znajomości angielskiego słownictwa i gramatyki, a także umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem angielskich tekstów. 26 marca do finałowych potyczek ustnych stanęło 17 najlepszych i najodważniejszych. W tej edycji autoprezentacja polegała na przedstawieniu siebie w przyszłości, np. jako przyszłego prawnika, nadzieję polskiej medycyny, astronautę, a może... prezydenta RP – od jednego z finalistów jurorzy otrzymali nawet ulotki wyborcze. Następnie należało rozbawić publiczność anegdotą związaną z wakacjami, a na koniec wykazać się umiejętnością słownego reagowania po angielsku w typowych, codziennych sytuacjach. W skład jury, obok anglistek-organizatorek przedsięwzięcia: Marzanny Bogusz, Ewy Gatnar i Zuzanny Pasierbek, weszli tradycyjnie przedstawiciele wszystkich klas G17: Mateusz Smyczek z IA, Jakub Zimon z IB, Adrian Gucwa z IIA, Tomasz Gawliczek z IIB, Daria Zając z IIIA i Maciej Sławik z IIIB.
Laureatami konkursu zostali (kolejność zgodnie z ilością zdobytych punktów):
- Maja Salamon – uczennica Gimnazjum nr 1 w Radlinie,
- Agata Polok – uczennica Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku,
- Patryk Górczyński – uczeń Gimnazjum w Zespole Szkół w Zebrzydowicach (powiat cieszyński),
- Karol Przybylski – uczeń Społecznego Gimnazjum w Rybniku,
- Anna Skorupa – uczennica Gimnazjum nr 1 w Radlinie,
- Piotr Kustra – uczeń Gimnazjum nr 2 w Czerwionce-Leszczynach,
- Aneta Wiertelak – uczennica Gimnazjum w Pszowie,
- Alicja Balzam – uczennica Gimnazjum w Zespole Szkół w Zebrzydowicach (powiat cieszyński).
Imprezę poprowadziły Małgorzata Bernaś i Sandra Śmietana z G17 – tegoroczne laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego, zaś Julia Nosiadek i Agata Zemla umiliły publiczności czas oczekiwania na werdykt jury recytacjami w języku angielskim.
W tym roku szkolnym honorowy patronat nad konkursem objęła Maria Lipińska – Dyrektor Delegatury w Rybniku Kuratorium Oświaty w Katowicach. Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy z rąk Lipińskiej, która przysłuchiwała się występom finałowym. Wyraziła ona uznanie dla wysokiego poziomu imprezy, zaś organizatorom gratulowała formuły konkursu, w którym gimnazjaliści mają okazję rywalizowania w zakresie umiejętności mówienia w języku obcym, co należy do rzadkości.