Futsal: komplet kibiców i pierwsza wygrana rybnickich piłkarek przed własną publicznością

2016-12-04, Autor:

Hala Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych wypełniła się dziś kibicami, którzy wspierali rybnickie piłkarki w ich pierwszym meczu przed własną publicznością w ekstralidze futsalu.

Przed trzecią kolejką ekstraligi futsalu TS ROW Rybnik miał na koncie minimalną porażkę w Krakowie i wyjazdowe zwycięstwo z Rolnikiem Głogówek. Dotychczasowe wyniki dawały nadzieję na ciekawe widowisko z ekipą Lex Kancelaria Słomniki. Drużyna ta wywodzi się z silnego podkrakowskiego ośrodka, w którym trenują również panowie występujący w lidze futsalu mężczyzn.

Rybniczanki przystąpiły do meczu bez liderki Agaty Sobkowicz, która naderwała miesień uda. Pod jej nieobecność bardzo dobrze spisały się pozostałe piłkarki ROW-u, które przez większość meczu prowadziły grę. Przyjezdne umiejętnie się broniły, licząc na groźne kontrataki. Jeden z nich zakończył się zdobyciem gola. Bramkę wyrównującą zdobyła Daria Pluta i do przerwy TS ROW remisował 1:1. Po zmianie stron rybniczanki nadal przeważały, czego efektem była bramka samobójcza oraz gol Marii Mihaldovej. W końcowych 4 minutach rywalki wycofały bramkarkę i zamknęły ROW w obronie, w ostatniej sekundzie meczu zdobywając bramkę na 3:2.

Następny mecz rybniczanki rozegrają 18 grudnia w Katowicach. Na kolejne starcie w Rybniku trzeba będzie poczekać do 28 grudnia. Wtedy do hali „Ekonomika” zawita ISD AJD Gol Częstochowa.

Magdalena Łuczak (kapitan):

Mecz od początku nie układał się po naszej myśli, gdyż to przeciwniczki strzeliły pierwszą bramkę. Jednak to był dopiero początek spotkania, więc walczyliśmy dalej. Efektem tego była bramka Darii Pluty. Druga połowa w naszym wykonaniu była o wiele lepsza, można było dostrzec dokładniejsze podania z większą rotacją, które w końcu zaowocowało kolejnymi bramkami. Nie zawsze jest dzień, ale to właśnie wtedy trzeba pokazać, że walczy się do końca i można wygrać, czego my dokonałyśmy.

Agata Sobkowicz:

Mecz był dość wyrównany. Popełniałyśmy dużo prostych błędów, co szybko skończyło się utratą bramki, jednak jeszcze w tej samej połowie po ładnej akcji zdołałyśmy wyrównać i zeszłyśmy do szatni z remisem 1:1. Druga połowa w naszym wykonaniu była lepsza, co też poskutkowało strzeleniem dwóch bramek i kilkoma groźnymi sytuacjami. W ostatnich sekundach meczu przeciwniczki strzeliły nam kolejna bramkę, a pojedynek w konsekwencji zakończył się wynikiem 3:2. Myślę że kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli emocjonujące spotkanie.