Finałowe wspinanie w Cechowni. Kto wygrał?

2017-03-23, Autor:

Na terenie byłej kopalni Rymer w Niedobczycach, gdzie obecnie mieści się Centrum Wspinania Cechownia, odbył się III Puchar Śląska w boulderingu.

Do rywalizacji stanęło aż 64 zawodników w dwóch kategoriach (kobiety – 17 osób, mężczyźni – 47 osób), mając do dyspozycji aż 20 boulderów.

Trasy były przygotowane pod różnych kątem trudności, co gwarantowało emocje do samego końca zawodów. Dodatkowo atmosferę podgrzewała muzyka na żywo w wykonaniu Arkadiusza Arqusa W Winkler.

Ostatecznie w kategorii kobiet zwyciężyła Leonia Zając (Prima Roca), drugie miejsce ex aequo zajęły Małgorzata Dobisz (CW Cechownia) i Sandra Pęczek (Mysticlimb). Na trzecim miejscu znalazła się Joanna Gach (Prima Roca). Wśród mężczyzn bezapelacyjnie wygrał Łukasz Pawłowski (KW Jastrzębie/Climbo). Za nim uplasowali się Irek Iwański (Climb team Gogolin) oraz Robert Tereszczuk (CW Cechownia).