Energetyk ROW: wyjazdowe zwycięstwo z Rakowem (wideo)

2014-11-23, Autor:
W pierwszym meczu rundy rewanżowej Energetyk ROW Rybnik wygrał na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 2:0 i nadal jest wiceliderem II ligi. Gole zdobyli Szymon Sobczak i Michał Płonka.

W 18. kolejce II ligi spotkały się zespoły Rakowa i ROW-u. Do składu naszej drużyny powrócili Sobczak i Grolik, a ze zgrupowania kadry polski U-18 przyjechał Mandrysz. W pierwszym meczu tego sezonu lepsi byli rybniczanie, którzy wygrali 2:1. Teraz częstochowianie chcieli się zrewanżować za tamtą porażkę.

W 11. minucie groźna akcja Rakowa. Przerzut na prawą stronę, ograny jeden z naszych obrońców i dośrodkowanie wylądowało na głowie napastnika. Na nasze szczęście piłkę złapał Rybicki. W 14. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Krotofil, jednak mocno niecelnie. W 18. minucie z groźną kontrą (po rzucie wolnym dla ROW-u) wyszli gospodarze. Nasi obrońcy z największą trudnością dotrzymali kroku napastnikowi i utrudnili mu oddanie strzału. Dwie minuty później mamy rzut wolny po zagraniu ręką. Muszalik uderzył, piłka przeszła mur obrońców, jednak straciła tyle na sile, że bramkarz nie miał problemów z jej złapaniem.

W 21. minucie gola zdobył Sobczak po pięknym dośrodkowaniu Gojnego.

W 33. minucie rzut wolny z lewej strony wykonywali gospodarze, ale pewnie interweniowali nasi obrońcy. Do końca pierwszej połowy gra była wyrównana. Akcje gości kończyły się na naszych obrońcach, a rybniczanom brakowało wykończenia i ostatniego podania.

W 48. minucie Płonka popisał się strzałem w lewy róg bramki gospodarzy i bramkarz z wielkimi trudnościami łapie piłkę. Chwilę później Muszalik próbuje z ponad 20 metrów, ale minimalnie nad poprzeczką. W 52. minucie Pełka uderza po zamieszaniu w naszym polu karnym i piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

W 61. minucie po błędzie obrońców sytuacji sam na sam nie wykorzystuje Sobczak. Chwilę później fantastycznie uderzał Muszalik, jednak z okienka bramki wybił piłkę bramkarz gospodarzy.

W 81. minucie Muszalik próbował z rzutu wolnego wrzucić piłkę za kołnierz bramkarzowi, ale ten zdążył ją odbić. Jednak po rzucie rożnym był już bez szans - głową gola zdobył Płonka!

Po golu gra obu drużyn wyraźnie siadła. Do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy do momentu straty drugiej bramki głównie się bronili. Do końca meczu wynik się nie zmienił i wywozimy z Częstochowy 3 punkty.

– Na pierwszą połowę wyszliśmy słabo skoncentrowani. Na szczęście udało się strzelić gola. Po zmianie stron chcieliśmy podwyższyć prowadzenie, żeby nie powtórzyła się sytuacja z Limanowej. Cieszymy się, że wracamy do Rybnika z 3 punktami – powiedział trener ROW-u, Marcin Prasoł.

Ostatnie spotkanie tego roku rybniczanie rozegrają w piątek 28 listopada. Zmierzą się w nim z liderem II ligi, Rozwojem Katowice. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Raków Częstochowa - Energetyk ROW Rybnik 0:2 (0:1)

0:1 - Szymon Sobczak (21), 0:2 - Michał Płonka (82)

Energetyk ROW Rybnik: Rybicki – Grolik (50' Jary), Bodzioch, Krotofil, Borovićanin (78' Mandrysz), Gojny, Płonka, Muszalik, Fonfara, Sobczak (90' Dudziński), Bałuszyński (68' Musiolik).

Raków Częstochowa: Wróbel – Pluta, Góra, Pełka (63' Krupa), Kmieć, Pawlusiński, Holik, Marchewka (71' Mońka), Brzęczek (66' Kierat), Kowalczyk, Pląskowski (46' Kayode).