Energetyk ROW wygrał ze Stalą. Gole Jarki i Fonfary

2014-08-31, Autor:
W 6. kolejce II ligi Energetyk ROW Rybnik wygrał na stadionie przy ul. Gliwickiej ze Stalą Stalowa Wola 2:0.

W meczu ROW-u ze Stalą Stalowa Wola pierwsi groźną okazję stworzyli goście. W 14. minucie Sekulski zagrał do Kałaty, a ten strzelił minimalnie obok bramki strzeżonej przez Rybickiego. W 23.minucie rybniczanie objęli prowadzenie. Prostopadłe podanie Muszalika wykorzystał Jarka i było 1:0 dla ROW-u. Do końca pierwszej połowy przewagę mieli gospodarze, którzy byli bliscy podwyższenie prowadzenia. W 44. minucie groźnie uderzał Gilewicz, a w doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali znalazł się Muszalik. Pomocnik ROW-u minął Wietechę, ale z ostrego kąta trafił tylko w słupek. Po zmianie stron gospodarze szybko strzelili drugą bramkę. Po dobrym wejściu w pole karne Borovicanina piłka znalazła się pod nogami Fonfary, który bez problemów pokonał Wietechę. Do końca meczu gospodarze kontrolowali wynik, starając się od czasu do czasu zagrozić bramce gości. Ostatecznie jednak gole już nie padły i Energetyk ROW pokonał Stal 2:0. Było to drugie zwycięstwo rybniczan w tym sezonie.

Mariusz Muszalik:

Dziś stworzyliśmy wiele sytuacji. Chcielibyśmy ich mieć tyle w każdym meczu. Staramy się grać ładną piłkę, choć na pewno dziś nie było idealnie. Mogliśmy wygrać wyżej, ale nie ma co kaprysić. Cieszymy się ze zwycięstwa i kolejnych punktów.

Grzegorz Fonfara:

Cieszę się, że strzeliłem dziś bramkę. Wydaje mi się, że gra była poprawna. Musimy jednak poprawić skuteczność. Gdyby ona była lepsza w poprzednim meczu, to byśmy wygrali ze Zniczem. Dobrze, że ze Stalą udało się strzelić dwa gole i zagrać na zero z tyłu.

Kolejne spotkanie piłkarze ROW-u rozegrają na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych (środa, 3 września).

Energetyk ROW Rybnik – Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)

1:0 – Jarka (23), 2:0 – Fonfara (50)

Energetyk ROW: Rybicki – Gojny, Bodzioch, Grolik, Borovicanin – Fonfara (81' Jary), Wolniewicz, Płonka (14' Sobczak), Muszalik, Gilewicz (73' Mandrysz), Jarka (88' Musiolik)

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Czarny, Bogacz, Agasiński (46' Samołyk), Kałat (55' Płonka) – Giel, Kowalski, Mikołajczyk (70' Michałek), Pigan (78' Tur), Sekulski, Bartkiewicz