Energetyk ROW wygrał z Legionovią. „Trzeba poprawić skuteczność”

2014-10-24, Autor:
W 14. kolejce II ligi Energetyk ROW Rybnik pokonał na stadionie przy ul. Gliwickiej Legionovię Legionowo 2:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Sebastian Musiolik i Szymon Sobczak.

Już w 10. minucie meczu ROW-u z Legionovią dobrą okazję zmarnowali goście. Mocny strzał Sebastiana Janusińskiego obronił Oskar Rybicki. Chwilę później rybniczanie prowadzili 1:0. Mariusz Muszalik podał do Sebastiana Musiolika, a ten bez problemów pokonał Mikołaja Smyłkę. Do końca pierwszej połowy przewagę mieli gospodarze, którzy podwyższyli prowadzenie tuż przed przerwą. W polu karnym Szymon Sobczak ograł obrońcę gości i pewnie wpakował piłkę do siatki.W drugą połowę lepiej weszli rybniczanie. Mieli przewagę i co chwilę stwarzali sobie okazje pod bramką Smyłki. Jednak zamiast podwyższyć prowadzenie, w 76. minucie stracili gola. Rybickiego z rzutu karnego pokonał Janusiński. W końcówce zrobiło się trochę nerwowo, ale na szczęście dla ROW-u goście nie strzelili już bramki. Mecz zakończył się wygraną rybniczan 2:1.

– Najważniejsze jest dla nas zwycięstwo i 3 punkty – powiedział strzelec drugiej bramki, Sobczak. – Sytuacji mieliśmy dużo. Trzeba wyciągnąć wnioski i poprawić skuteczność. Do następnego meczu na pewno będzie lepiej – dodał.

Coraz więcej pewności w ataku nabiera Musiolik, którego trener częściej wpuszcza od pierwszej minuty: – Wiadomo, jeśli gram całe mecze, moje doświadczenie wzrasta i czuję się coraz pewniej. Wydaje mi się, że jestem gotowy do gry przez pełne 90 minut, co udowodniłem w Mielcu – skomentował napastnik rybnickiego zespołu.

Następny mecz piłkarze ROW-u rozegrają na wyjeździe z Okocimskim Brzesko.

Energetyk ROW Rybnik - Legionovia Legionowo 2:1 (2:0)

1:0 - Musiolik (13), 2:0 - Sobczak (44), 2:1 - Janusiński (76-k.)

Energetyk ROW: Rybicki – Gojny, Grolik, Bodzioch, Krotofil, Płonka (82' Mandrysz), Muszalik, Wolniewicz, Sobczak (90+2' Jary), Fonfara, Musiolik (69' Borovicanin)