Energetyk ROW wygrał na boisku lidera i podtrzymał dobrą passę

2014-09-20, Autor:
W 9. kolejce II ligi Energetyk ROW pokonał na wyjeździe MKS Kluczbork 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył Mateusz Bodzioch. Była to pierwsza porażka lidera II ligi na własnym boisku. W ostatnich czterech meczach rybniczanie odnieśli cztery zwycięstwa. Strzelili w nich 9 bramek, nie tracąc żadnej.

Mecz rozpoczął się od z dużą dozą ostrożności z obu stron. Zarówno gospodarze jak i goście byli dobrze zorganizowani w obronie i nie oglądaliśmy wielu sytuacji bramkowych.

Sytuacja nieco zmieniła się w II połowie za sprawą gości. Po stałym fragmencie gry, najlepiej w polu karnym gospodarzy zachował się Bodzioch, który skierował głową piłkę w okienko bramki strzeżonej przez Rudnickiego. Kilka minut później zdobywca bramki ucierpiał w naszym polu karnym, gdzie w zamieszaniu został trafiony w nos i na boisko już nie wrócił.

W opałach rybniczanie znaleźli się w 79 minucie, kiedy to po błędzie Rybickiego gospodarze mieli rzut wolny pośredni z około 16 metrów. Nasz bramkarz jednak był na posterunku i obronił nawet dobitkę Burskiego z bliskiej odległości.

Doliczony czas gry to dominacja naszego zespołu. Trzy stuprocentowe sytuacje naszych. Sobczak, Krotofil czy Mandrysz powinni powiększyć nasze prowadzenie ale za każdym razem zabrakło centymetrów. Warto zwrócić uwagę na postawę Muszalika i Borovicanina, którzy kreowali grę naszego zespołu i w dużej mierze dzięki nim byliśmy lepszą drużyną od lidera. Wracamy do Rybnika z 3 punktami, a Bodzioch z bramką i złamanym nosem...

MKS Kluczbork - Energetyk ROW Rybnik 0:1 (0:0)

0:1 - Mateusz Bodzioch (51)

Energetyk ROW: Oskar Rybicki - Petar Borovicanin, Marcin Grolik, Mateusz Bodzioch (57' Szymon Jary), Dawid Gojny - Grzegorz Fonfara (90+2' Paweł Mandrysz), Adam Wolniewicz, Michał Płonka (83' Konrad Gilewicz), Mariusz Muszalik, Marek Krotofil - Dawid Jarka (68' Szymon Sobczak)