Energetyk ROW, grając w osłabieniu, zremisował w Katowicach. „Warto walczyć do końca” (wideo - zobacz gole)

2014-08-09, Autor:
W drugiej kolejce II ligi Energetyk ROW zmierzył się w Katowicach z Rozwojem. W pierwszej połowie rybniczanie stracili dwie bramki i Marcina Grolika, który w 28. minucie dostał czerwoną kartkę za faul w polu karnym. Po zmianie stron gola kontaktowego strzelił Michał Płonka. W 87. minucie wyrównał Marek Krotofil. Mecz zakończył się remisem 2:2.

O pierwszej połowie meczu w Katowicach piłkarze ROW-u z pewnością szybko będą chcieli zapomnieć. Nie dość, że stracili dwie bramki, to na domiar złego z boiska został wyrzucony Marcin Grolik. Dramat rybniczan zaczął się w 19. minucie, kiedy to pięknym strzałem z dystansu popisał się Robert Tkocz. Bramkarz ROW-u, Daniel Kajzer, był bez szans. 10 minut później pojedynek biegowy z Adamem Żakiem przegrał wspomniany już Grolik. Obrońca ROW-u przewrócił napastnika gospodarzy w polu karnym i za tę interwencję został ukarany czerwoną kartką. – W ostatniej fazie tej akcji rywal kopnął mnie w stopę i obaj się przewróciliśmy. Szkoda tej sytuacji – mówił „Grolo”. Sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na gola zamienił sam poszkodowany. Katowiczanie, grając o jednego piłkarza więcej, kontrolowali sytuację na boisku i mogli na dodatek podwyższyć prowadzenie. Nie wykorzystali jednak bardziej wypracowanej przewagi.Na drugą połowę piłkarze ROW-u wyszli z zupełnie innym nastawieniem. To oni, pomimo gry w osłabieniu, przejęli inicjatywę. Szybko strzelili bramkę kontaktową, której autorem był Michał Płonka. Młody pomocnik ROW-u wykorzystał dośrodkowanie Mariusza Muszalika i zdobył tym samym drugiego gola w tym sezonie. Rybniczanie ambitnie atakowali, narażając się na groźne kontry. Po jednej z nich mogło być po meczu, jednak w dużym zamieszaniu w polu karnym dobrze spisali się Kajzer i Marek Krotofil. Wyrównanie padło w 87. minucie, po kolejnym stałym fragmencie gry. Z rzutu wolnego ponownie dośrodkował Muszalik. Piłkę pod nogi Krotofila wybił bramkarz Rozwoju, Maciej Budka. Pomocnik ROW-u skorzystał z prezentu i bez problemów umieścił piłkę w siatce. Bohaterem gospodarzy mógł zostać Szymon Kapias, który w doliczonym czasie gry przestrzelił z kilku metrów. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, z którego bardziej zadowoleni powinni być rybniczanie. To oni przez większą część spotkania grali w dziesięciu i na dodatek przegrywali do przerwy 0:2. Dzięki niesamowitej woli walki wywieźli jednak z Katowic cenny 1 punkt. – Warto walczyć do końca. W takich meczach poznaje się charakter drużyny – powiedział po meczu Grolik. – Pierwszą połowę zagraliśmy tragicznie. Na szczęście koledzy pokazali, że mecz trwa dwie połowy, a nie jedną. W czasie przerwy w szatni trener powiedział kilka mocnych słów i wzięliśmy je sobie do serca. Trzeba się cieszyć z tego jednego punktu – dodał.

We wtorek 12 sierpnia Energetyk ROW rozegra mecz 1/32 Pucharu Polski. Rywalem rybniczan będzie Siarka Tarnobrzeg. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Kolejnym rywalem ROW-u w II lidze będzie Nadwiślan Góra. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 16 sierpnia o godzinie 19:00 w Rybniku.

Rozwój Katowice - Energetyk ROW Rybnik 2:2 (2:0)

1:0 - Robert Tkocz (19), 2:0 - Adam Żak (30 - rzut karny), 2:1 - Michał Płonka (49), 2:2 - Marek Krotofil (87)

Energetyk ROW: Daniel Kajzer - Petar Borovicanin (68' Szymon Jary), Marcin Grolik, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny (87' Sebastian Musiolik) - Marek Krotofil, Mariusz Muszalik, Grzegorz Fonfara, Michał Płonka, Szymon Sobczak (81' Konrad Gilewicz) - Patryk Dudziński (59' Paweł Mandrysz)

Czerwona kartka: Grolik (28)