e-futbol Liga: zła passa przełamana

2015-04-23, Autor:
W miniony weekend rozgrywana była 2. kolejka 1. i 2. e-futbol Ligi.

W pierwszej lidze było rozgrywanych 5 spotkań. Ciekawy mecz miał miejsce w Żorach, gdzie miejscowy klub FC Żory podejmował Zupila Piaski. Ekipie gości nigdy nie udało się wygrać na boisku przy ul. Wolności, aż do ostatniej niedzieli, kiedy to pokonała drużynę z Żor 3:0 i zła passa została przełamana. Drugi mecz Piasków na „zero z tyłu” i drugi mecz Żor bez strzelonej bramki. Lider po pierwszej kolejce drużyna MaxBudu Wielopole długo męczyła się z beniaminkiem, drużyną Amanisu Pub Nowiny, ale  około 60. minuty uzyskała prowadzenie i worek z bramkami został rozwiązany. Mecz zakończył się wynikiem 5:0. Dżoga Team Ochojec niespodziewanie ulega u siebie beniaminkowi, ekipie RowRybu 3:5. Trzeci beniaminek KS Rybówka tym razem musiał uznać wyższość drużyny Kody System (Centrum) Rybnik ulegając 2:3. W Kamieniu miał miejsce jeden z najciekawszych w tej kolejce meczów w 1. lidze. Bruk-Bud Chwałowice podejmował pauzującą w 1. kolejce drużynę ZRB Noster. Ekipa Bruk-Budu szybko wyszła na prowadzenie, ale pod koniec pierwszej połowy bramkę strzelili goście i na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 1:1. W drugiej połowie mecz stał na wysokim poziomie. Drużyna gości strzeliła zwycięską bramkę z rzutu karnego i mecz zakończył się wynikiem 1-2. W drugiej lidze w grupie A padły następujące wyniki. Iskra Rowień pewnie pokonała ekipę Dżonsonów 3:0. Wynikiem remisowym po 2:2 zakończył się pojedynek drużyn Lubaru Buzowice i FC Chwałowice. Wysokiem zwycięstwem na wyjeździe może się pochwalić drużyna Vikingów z Jankowic, która w 5:1 pokonała Sokoła Chwałęcice. Czarne Fidosy wygrały na wyjeździe z Continentalem 1:0. W grupie B ciekawym pojedynkiem miał być mecz Bolix/RKP Rybnik – Rymer Niedobczyce i też tak było. Gospodarze do przerwy prowadzili już 3:0. Po zmianie stron do roboty wzięła się drużyna Rymera, która szybko doprowadziła do wyrównania. Mecz był bardzo zacięty i do końca nie było wiadomo, która z drużyn odniesie zwycięstwo, ale to ograni już przez lata w lidze amatorskiej zawodnicy Bolix/RKP Rybnik wyszli zwycięsko z tego pojedynku i wygrali spotkanie 5:4. Nowa drużyna, która zgłosiła się do ligi dostała kolejną lekcję gry, a mowa o ekipie KS Knurów, która uległa 0:3 spadkowiczowi z 1, ligi ekipie Victorii Głożyny. W trzecim spotkaniu KS Boguszowice pokonał Huragana Żory 5:4.