Piłkarze ROW-u uratowali remis w ostatnich minutach

2017-04-21, Autor:

W poprzednim meczu piłkarze ROW-u stracili zwycięstwo w końcówce spotkania. Tym razem to oni uratowali remis w ostatnich minutach.

Przypomnijmy, że tydzień temu ROW Rybnik zremisował z Polonią Warszawa 1:1, choć przez większość meczu prowadził po golu Przemysława Brychlika. W końcówce spotkania szczęście uśmiechnęło się jednak do warszawian, którzy dzięki bramce Rafała Zembrowskiego wywieźli z Rybnika cenny remis.

Dziś na stadionie przy ul. Gliwickiej w meczu z Olimpią Elbląg sytuacja się odwróciła. Tym razem to goście objęli prowadzenie. Gola w 54. minucie ładnym strzałem z dystansu zdobył Jakub Bojas. Rybniczanie walczyli ambitnie do końca. Ich upór się opłacił. W 88. minucie, po zamieszaniu w polu karnym, najwięcej zimnej krwi zachował Szymon Jary. Obrońca ROW-u precyzyjnym strzałem nie dał szans Wojciechowi Danielowi i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. – To był ciężki mecz. Olimpia przyjechała do nas po dwóch zwycięstwach. My cały czas szukamy wygranej. Całe spotkanie przeważaliśmy. Szkoda głupio straconej bramki. Ten remis uważam za sukces – powiedział strzelec bramki dla ROW-u.

Warto dodać, że rybniczanie w pierwszej połowie wypracowali sobie kilka okazji, po których mogli zdobyć gola. Jedną z nich zmarnował Przemysław Brychlik: - W pierwszej połowie powinniśmy ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Mieliśmy kilka 100-procentowych okazji. Niestety nie trafialiśmy w światło bramki – komentował napastnik rybnickiej drużyny. – Zdobyliśmy punkt, który może okazać się cenny w ostatecznym rozrachunku. Dziś pokazaliśmy charakter, bo w ostatnim spotkaniu fortuna nam nie sprzyjała. W spotkaniu z Olimpią los nam oddał to, co zabrał tydzień temu – dodał.

W następnej kolejce ROW zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań. Kolejny mecz u siebie rybniczanie rozegrają w sobotę 6 maja o godzinie 19:00 z GKS-em Bełchatów.

ROW 1964 Rybnik - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)

0:1 - Jakub Bojas (54), 1:1 - Szymon Jary (88)

ROW 1964: Kajzer - Janik, Jarabica, Jary, Gojny - Koleczko (70, Popiela), Spratek (70, Muszalik), Zganiacz, Musiolik (77, Drozdowski), Jaroszewski (66, Budzik) - Brychlik

Olimpia: Daniel - Pietroń, Kubowicz, Wenger, Bukacki - Bojas, Sokołowski (83, Ressel), Danowski (83, Niburski), Stępień (77, Burkhardt), Szuprytowski - Piceluk (64, Lisiecki).