Błękitni gromią rybniczan w pierwszej połowie. Do końca sezonu dwa mecze

2016-05-20, Autor:
W 32. kolejce II ligi piłkarze ROW-u zostali rozbici przez Błękitnych Stargard.

W dzisiejszym meczu z Błękitnymi piłkarze ROW-u mieli zapewnić sobie spokojną końcówkę sezonu. Stało się jednak inaczej. Już po 37 minutach goście ze Stargardu prowadzili 4:0. Błękitni zaczęli strzelać w 13. minucie. Po błędzie wyprowadzenia piłki do ataku przez Marcina Grolika gola zdobył Jakub Okuszko. Nie minęły cztery minuty, a na tablicy widniał już wynik 0:2. Tym razem z dystansu trafił Wojciech Fadecki. Kiedy wydawało się, że rybniczanie uspokoili grę, przyszedł kolejny cios ze strony gości. Ponownie trafił Okuszko. Po tej bramce trener Dietmar Brehmer zdecydował się na podwójną zmianę. Za Bartosza Slisza i Grolika weszli Gabriel NowakJacek Broniewicz. Jeszcze przed przerwą nieporozumienie w polu karnym ROW-u wykorzystał Fadecki i było 4:0.

Po przerwie trener ROW-u zmienił jeszcze jednego zawodnika. Za Szymona Jarego wszedł Michał Płonka. Błękitni spokojnie utrzymywali się przy piłce, tworząc co jakiś czas zagrożenie pod bramką gospodarzy. Rybniczanie próbowali konstruować składne akcje, ale świetnie w swoim polu karnym zachowywali się obrońcy gości. Mecz zakończył się przegraną ROW-u aż 0:4, co skomplikowało jego sytuację w dole tabeli. Może się ona jeszcze pogorszyć, gdy w sobotę Nadwiślan wygra w Bytomiu.

Rybniczanie myśląc o utrzymaniu będą szukać punktów w dwóch ostatnich kolejkach. W przyszły weekend zagrają w Puławach, a w sobotę 4 czerwca o godzinie 17:00 u siebie z Gryfem Wejherowo.

ROW 1964 Rybnik - Błękitni Stargard Szczeciński 0:4 (0:4)

0:1 - Jakub Okuszko (13), 0:2 - Wojciech Fadecki (17), 0:3 - Jakub Okuszko (26), 0:4 - Wojciech Fadecki (37)

Skład ROW-u: Kajzer – Janik, Grolik (Broniewicz), Krotofil, Gojny – Slisz (Nowak), Jary (Płonka), Muszalik, Mandrysz, Musiolik (Dzierbicki), Gładkowski

Żółte kartki: Gojny, Nowak, Gładkowski