ALPS: Orton podnosi się i pewnie wygrywa

2016-12-03, Autor:

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours 2016-2017 - osiemnasta edycja

Aktualności na dzień 2 grudnia 2016 - 9 termin

W PONIEDZIAŁEK ligowe zmagania rozpoczęły ekipy Top Ten ZST Rybnik oraz Beer Team. Ale był to mecz do jednej bramki, goście nie mieli żadnych argumentów, ani siatkarskich ani mentalnych…

Nieco później swój mecz rozpoczęły drużyny Orton Flex Pawłowice z Jar Trans FOX z Pszowa. Po ostatnich dwóch porażkach Orton podnosi się i pewnie wygrywa.

Najbardziej pracowitym dniem w tym tygodniu był WTOREK.

Kolejnej druzgocącej porażki na swoim terenie doznaje Proxeo Silesia Lubomia. Przeciwnik tym razem z najwyższej półki, bo Jedynka Jankowice II, która gra w tym sezonie znów o najwyższe cele.

Byliśmy świadkami niemałej niespodzianki w Gaszowicach. OKIS Gaszowice Nieszporek Motocykle wygrywa mecz z VRF Klimatyzacja Artus Żory. Ten "dziwny mecz" miał nietypowy przebieg i powinien się skończyć standardowym 3-0 na niekorzyść OKIS'u. Od drugiego seta goście budując przewagę tracą i rozmieniają ją na drobne, po czym końcówki setów należą już do gospodarzy.

W Jankowicach, w jak to zostało określone "gminnych derbach", tamtejsza Jedynka pokonuje faworyzowany NORD Świerklany RO-JO Team! Niespodzianka nie lada. NORD znów traci cenne punkty. A Jedynka pokazuje, że w swoim optymalnym zestawieniu są groźni nawet dla najlepszych.

Mecz Victorii Pilchowice z Impacto LKS Chałupki zapowiadał się niezwykle obiecująco. Victoria w czterech setach pokonuje przyjezdnych. Pierwsza odsłona dla przyjezdnych na przewagi. Następne dwie partie bez historii, szczególnie set drugi.

Środek tygodnia, czyli ŚRODA niósł ze sobą kolejny mecz VRF'ów. Tym razem z Prestige Jaruga Rybnik Piaski. Zawodnicy w tym meczu walczyli nie tylko między sobą, ale też z... przeciekającym sufitem. Dobrze, że nic się nikomu nie stało. Niestety dla „Klimatyzowanych" zaliczają kolejną porażkę. Choć wywalczyli punkt.

Zespół R-Walecka pokonuje u siebie 3-1 Fundację EDF.

No i środowe starcie na szczycie. Strzelec Gorzyczki podejmował AKS Rybnik. Mecz na znakomitym, siatkarskim poziomie. Obie drużyny naładowane wolą zwycięstwa, ale górą przyjezdni.

CZWARTEK

Marat Rybnik gościł u siebie Utikom InoWino Air Team. Utikom miał już 2-1 w setach, ale w czwartej partii Marat zmienia rozgrywającego, co skutkuje zmianą stylu rozegrania, a to przekłada się na skuteczność. Zacięty tie break pada łupem gospodarzy i dwa punkty pozostają w Boguszowicach.

W II Lidze mecz na "wysokim" poziomie, czyli na szóstym piętrze, bo na takiej wysokości znajduje się hala w Lędzinach. Bissel po raz drugi w tym tygodniu inkasuje szybkie trzy punkty. Beer znów je szybko traci. Kolejna ciężka porażka, pomimo wysokiego prowadzenie w trzecim secie.

PIĄTEK

Leśna Perła Damons Rybnik nie zwalnia tempa. Tym razem "łupem Damonsów" padła Jedynka Jankowice III.

Po środowym zwycięstwie "Prestiżowi" polegli u siebie z Dwójką Świerklany Projtrans 0-3. No cóż, z Mistrzem Ligi żartów nie ma.

Niesamowite widowisko mieliśmy w piątek w Chałupkach. Siatkarsko lepsi okazali się gospodarze i zasłużenie wygrali, ale ja chciałbym odnieść się do wydarzeń poza boiskowych, które tam miały miejsce...

To, co działo się na trybunach, gdzie dwie ekipy w znakomity sposób dopingowały obie drużyny przejdzie do historii tej Ligi. Zespół R-Walecka przyjechał z autobusem swoich kibiców! Zabawa jak na meczu ligi światowej… Oby więcej takich meczów z takim dopingiem.