ALPS: mistrzowie bez straty seta w 3 meczach

2017-02-05, Autor:

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2016-2017 - osiemnasta edycja

Aktualności na dzień 3 lutego 2017 - 15 termin

Po przerwie spowodowanej feriami zimowymi liga wróciła pełną parą do gry. Przez dwa tygodnie (17-31 stycznia) mistrzowie (Dwójka Świerklany Projtrans) rozgrywają trzy mecze (z Proxeo, Utikomem i OKIS'em) nie tracąc nawet seta! Jakby tego było mało tylko Utikom w jednym secie przekroczył 20 punktów!

Ciężki był to tydzień dla Utikomu. We wtorek u siebie porażka 0:3 z Dwójką, a w piątek na wyjeździe z Jedynką Jankowice II. Mimo porażki goście zaprezentowali niezłą grę i nawiązali walkę z bardziej doświadczonym rywalem. Dobre spotkanie z siatkarskimi emocjami i dobrą grą. Sety trwały dość długo, bo wymiany były długie i zawodnicy zostawili wiele serca na boisku. Jednak mimo ambitnej postawy Utikom zalicza dwie porażki w tym tygodniu.

Bardzo równa formę póki, co prezentują również wicemistrzowie ligi. Od 18 listopada nie stracili w meczu seta. Są drużyną, która straciła najmniej setów ze wszystkich ekip.

Nie inaczej jak tylko zwycięstwem za przysłowiowe "sześć punktów" można określić wygraną Jedynki Jankowice III na Piaskach. Sąsiedzi z tabeli nie podzielili się punktami tylko wygrali goście.

Analizując tabelę I Ligi widać wyraźną dominację dwóch liderów, jeśli utrzymają taką formę i nikt nie złapie kontuzji będą nie do zatrzymania. Za nim jeszcze w miarę blisko "Jankowice II", ale potem już starty pozostałych ekip dość znaczne.

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia II ligi odbyły się z udziałem NORD. Czwartkowy mecz w Świerklanach miał się okazać hitem kolejki. Mecz NORD-AKS nie stał na wysokim poziomie siatkarskim, no może poza dwoma pierwszymi setami w wykonaniu gospodarzy. Znakomite spotkanie rozegrał przyjmujący NORD Marek Marchel. Mecz okupiony poważną dość kontuzją jednego z najlepszych graczy Ligi - Olka Czajkowskiego. Jednak "Niedźwiedzie z Północy" odnoszą ważne zwycięstwo, a następnego dnia wygrywają dość pewnie w Chałupkach i dopisują cenne pięć punktów w tabeli. Jak cenne to punkty pokazuje właśnie tabela - "Północni" zrównali się z Zespołem R.Walecka. Walka o rozstawienie par walczących o awans przebiegać, więc będzie bardzo ciekawie.

Z dobrej strony pokazały się również Top-Ten wygrywając na wyjeździe 3:0 z Fundacją EDF.