2016-04-17, Autor:
Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours 2015-2016 - siedemnasta edycja
Aktualności na dzień 15 kwietnia 2016 - 26 termin

PONIEDZIAŁEK:
W Pawłowicach drugi play-off "Kawowych" z "Damonasami". Wicemistrz ligi nie popełnia w tym roku błędu z poprzedniego sezonu i pewnie melduje się w półfinale. Wygrana zdecydowana. Warto odnotować, że Leśna Perła Damons w tym dwumeczu, na 6 setów tylko w jednym pozwoliła rywalowi wyjść z 20 punktów!

WTOREK:
Jedynka Jankowice chce szybko zapomnieć o swoim meczu. Łomot u siebie z liderem.
W hicie, na szczycie II ligi Victoria podejmowała NORD i tu emocji nie zabrakło. Po zaciętym meczu lepsi goście w tie-breaku. MVP Marek Marchel. Ten wynik przybliża NORD do awansu, ale nie zamyka jeszcze szans pilchowiczanom. Do końca jeszcze 4 kolejki, Obie ekipy mają przed sobą jeszcze trudne spotkania. Nikt z czterech pretendentów nie może spać jeszcze spokojnie.

ŚRODA:
Foksy miały szansę wyrównać stan rywalizacji w play-out z Jedynką Jankowice III. Niestety dla siebie jej nie wykorzystały i w trzecim meczu zagrają "z nożem na gardle". Goście mieli Roberta Porwoła, który zagrał na swoim poziomie i goście zgarnęli zwycięstwo. Trzeci mecz, w piątek, w Jankowicach.

CZWARTEK:
W półfinale melduje się mistrz ligi. Ambitna gra Maratu oraz braki kadrowe Dwójki dały efekt w postaci meczu "na styku", gdzie Dwójka wszystkie sety wygrywa na przewagi.

PIĄTEK:
Jedynka Jankowice II bez ognia - w każdym znaczeniu tego słowa. Natomiast katowicki Volley, mimo iż bez Mateusza Kielana pokazał swoją moc, katem jankowiczan okazał się Szymon Tworzydło, atakujący gości, kończył co dostał. Goście właściwie nie mylili się w przyjęciu, a rozgrywający sprytnie gubił blok gospodarzy. Pojedyncze strzały Ursusa, czy Wojtka Musiolika nie były w stanie naruszyć stabilnej gry katowiczan. Świetni przyjmujący, na środku szalał Adam Cerek - katowicki Volley zameldował się z hukiem w półfinale.
Drugi play-off grali "Prestiżowi" z Proxeo najbardziej wyrównana para w play-off. Goście bez nominalnego atakującego, gospodarze w komplecie. Przy stanie 24-20 goście po błędach własnych gospodarzy dochodzą na 24-23, ale potem z lewej flanki kończy Tomek Brzezina. O drugim secie nie ma co pisać 25-9. Piaski "murują" siatkę. Genialny set zagrany blokiem. III partia to odmiana gry przyjezdnych, prowadzenie od stanu 3-1, 12-9, 19-16, czas dla gospodarzy i 20-20, 21-20, 5 pkt. z rzędu Piasków. Przy stanie 23-22 najbardziej chyba bolesny w meczu błąd w zagrywce Proxeo, 24-22 i przy 24-23 Piaski mocnym atakiem Grzesia Jarugi kończą mecz.
Ciekawy mecz w Gaszowicach, gdzie stan rywalizacji z Top Ten'em wyrównał OKIS. Pomimo braku kilku, kluczowych graczy.
Nie można zapomnieć o przygranicznych derbach w Chałupkach. Oprócz drugiego seta Strzelec nie miał nic do powiedzenia. Impacto pewnie wygrywa, żeby nie napisać "demoluje" gości zza miedzy.